Догори
Дати відгук

17 листопада - Всесвітній день боротьби проти хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ)

Захворювання істотно обмежує нормальне життя пацієнта через кашель.

1 хв на прочитання17 Листопада 2023, 13:32
Найпоширеніші фактори ризику обструктивного захворювання легень Найпоширеніші фактори ризику обструктивного захворювання легень
Поділитись:

Хронічне обструктивне захворювання легень є загальною назвою групи недуг. Для ХОЗЛ характерні стійкі респіраторні симптоми та обмеження прохідності дихальних шляхів через патологічні зміни у них та/чи ураження альвеол, що зазвичай спричинені значним негативним впливом шкідливих частинок або газів.

Захворювання істотно обмежує нормальне життя пацієнта через кашель, постійну задишку, що прогресує, та виділення мокротиння.

За оцінками ВООЗ від цієї хвороби страждає вже більше 210 мільйонів чоловік, за прогнозами, до 2030 року ХОЗЛ стане третьою за значимістю причиною смерті в усьому світі. 

Причини ХОЗЛ

Головна причина розвитку ХОЗЛ — тютюновий дим (у результаті куріння тютюну або вдихання вторинного тютюнового диму). Найбільш уразливими для цієї хвороби у всьому світі є завзяті курці. У таких пацієнтів недуга прогресує удев’ятеро швидше, ніж у тих, хто не курить.

До інших найпоширеніших факторів ризику належать:

  • забруднення атмосферного повітря;
  • забруднення повітря в житлових приміщеннях (наприклад, унаслідок використання твердого палива для приготування їжі та обігріву);
  • наявність пилу, диму і випарів хімічних речовин на робочих місцях.

У деяких випадках ХОЗЛ пов’язано із генетичними чинниками, гіперчутливістю дихальних шляхів, невідповідним розвитком легень у дитячому віці, тривалим захворюванням на астму.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.