Догори
Дати відгук

15 червня - День захисту людей похилого віку

На жаль, багато людей похилого віку зіштовхуються із зневагою, бідністю, соціальною ізоляцією.

2 хв на прочитання15 Червня 2024, 09:15
Сьогодні 15 червня День захисту людей похилого віку Сьогодні 15 червня День захисту людей похилого віку
Поділитись:

15 червня відзначається День захисту людей похилого віку, який спрямований на підвищення обізнаності про проблеми, з якими стикаються старші люди, і на сприяння захисту їхніх прав та добробуту. Цей день нагадує нам про важливість турботи про літніх людей і визнання їхнього внеску в суспільство.

Як показує практика, літні люди, ті яким за 60-т, також потребують захисту, і це не дивлячись на той факт, що найчастіше вони, на відміну від дітей, мають багатий досвід, відмінні професійні навички та мудрість, якої ще не дістає підростаючому поколінню. І все ж, за інших, здавалося б рівних умовах, вони піддаються дискримінації за віковою ознакою, не рідко опиняючись за межею бідності, у злиднях і не затребувані суспільством по справедливості і набутої вікової гідності. Почастішали випадки зловживань щодо літніх людей.

За даними широкомасштабних досліджень, представлених на 89-му пленарному засіданні Організації Об’єднаних Націй, «частка людей у віці 60 або більше років у всій чисельності населення світу складе до 2050 року понад 20 відсотків». Максимальне і найбільш стрімке зростання числа літніх людей очікується в країнах, що розвиваються.

Нерідко причиною вікової дискримінації старших людей стає поширена у суспільстві зневага до них через нібито вікові відхилення у роботі мозку і буцімто нездатність через це вести активну трудову чи громадську діяльність.

Найпоширенішою формою зловживання проти літніх людей є фінансова експлуатація та вимагання. Приблизно у 90% випадках жорстокого поводження та занедбаності літніх людей – винним є член їх родини. 

День захисту людей похилого віку є нагадуванням для всіх нас про необхідність турботи про наших старших, їхній внесок у розвиток суспільства та забезпечення їхніх прав і гідності.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.