Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Блоги
  • Ситуація на Запорізькій атомній станції стає дедалі небезпечнішою

Ситуація на Запорізькій атомній станції стає дедалі небезпечнішою

1 хв на прочитання07 Серпня 2022, 10:04 1341
Поділитись:

МАГАТЕ повідомляє, що АЕС повністю вийшла з-під їх контролю, на ній порушені всі принципи ядерної безпеки. Через обстріли росіян станція втратила дві з чотирьох силові лінії електропередач. Зараз окупанти продовжують використовувати її як свою військову базу, а прилеглі майданчики – як плацдарм для ракетних обстрілів сусідніх міст.

Ще одна небезпека – плани під’єднати станцію до російських електромереж в окупованому Криму. Це також загрожує серйозною аварією через різницю технічних параметрів та ймовірністю знеструмлення генераторів, які відповідають за охолодження контуру реакторів.

Присутність та дії окупантів на станції становлять загрозу не лише для України. На думку експертів Інституту вивчення війни, росіяни використовують ЗАЕС, найбільшу станцію в Європі, щоб зіграти на побоюваннях Заходу щодо ядерної катастрофи. Що, по суті, є ядерним шантажем.

Сьогодні – міжнародний день організації “Лікарі світу за мир”, яка водночас є річницею сумної дати, коли на Хіросіму була скинута атомна бомба. У цей день медики закликають згадати, що цінність життя – це головне. І сьогодні наша країна потребує захисту від країни агресора, яка знищує мирних людей в Україні, та наражає на ядерну небезпеку півсвіту.

Настав час визнати путінську росію державою-терористом та запровадити санкції, які зроблять неможливим існування злочинного режиму. Адже воєнні злочинці не зупиняться на знищенні нашої країни. Час зупинити агресора, інакше під загрозою опиниться безпека усього світу.