Четвер, 22 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Сталін «оселився» в степах Фрумушики

1 хв на прочитання28 Липня 2020, 10:41 338
Поділитись:

У квітні я писав про те, що бюст диктатора Сталіна довгий час лежав у лимані Бурнас, недалеко від церкви Архангела Михаїла в с. Тузли, в самому НПП «Тузловські лимани». Його місцеві жителі дістали з-під води і довгий час він лежав на березі лиману. Потім він «поїхав» в етно-туристичний комплекс Фрумушика-Нова, в музей пам’ятників соцреалізму.

Правда, з ним трапилися пригоди, вірніше з тими, хто забирав монумент із Тузли і вивозив у Фрумушику. Тоді поліція порушила кримінальну справу «про крадіжку памятника», про що подбав адвокат Тузловських браконьєрів, колишній прокурорчік Логінов. Про його тупу та руйнівну діяльність я не раз писав на своїй сторінці ФБ. Однак надумана мильна справа швидко розвалилася та монумент все одно «поїхав» у Тарутинські степи.

Відвідав я це унікальне місце Української Бессарабії днями й особисто переконався, що «Тузловський Сталін» тепер справді частина унікальної колекції монументів соціалістичної епохи в етно-туркомплексі Фрумушики. Правда, він поки зовсім один серед безлічі ленінів. Його хоч трішки привели «до ладу», а то на старому місці зовсім якось йому незатишно було...