Догори
Дати відгук

Про лісгоспи Польщі та як там проводять рубки

1 хв на прочитання13 Листопада 2020, 23:49 565
Поділитись:

На околиці місця росте старий ліс, з величезними дубами. Там прокладені туристичні маршрути, місцеві мешканці люблять гуляти і відпочивати.

Але в один момент вони бачать вимітки на дереві. Бо цей ліс по документам господарський, данна ділянка є в планах рубок затвердженому 10 років тому, і взагалі старі дуби треба зрубати аби оновити ліс.

При цьому начальник Краківського ОУЛМГ виявляється ще той чорт!

Підпорядковані йому лісгоспи здають в оренду родичам високопосадовців за мізерні ціни державне майно, а сам він збирає кошти з лісгоспів. Але т.як це відбувається в Польщі, то данину він бере на будівництво каплички, а не туди куди можна було б подумати)

Взагалі, на сайті Lasy i Obywatele аналогічних випадків, коли проти планових законних рубок протестують місцеві громади - під сотню.

Читав про аналогічні випадки і у країнах Балтії, і в США.

І хоча польські лісівники напевно розповідають "kurwa, дурні обивателі не розуміють що таке ведення лісового господарства" - але факт є фактом.

Класичне ведення лісового господарства, яке б воно не було ефективне і прибуткове, вже не в повній мірі відповідає вимогам часу і суспільним настроям.