Субота, 04 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Про лікування хворих з COVID-19

2 хв на прочитання01 Червня 2020, 14:39 202
Поділитись:

Як ви помітили, друзі, я не обговорюю тут лікування хворих з COVID-19, вважаю це некоректним, і, головне, таким, що може нашкодити, насамперед, як пацієнтам, так і лікарям теж. У нас є платформи для професійного спілкування з людьми, які розуміють про що йде мова.

Зараз зроблю виняток, бо я отримую багато питань з приводу публікації в журналі The Lancet, перш за все, від хворих, як вже вилікувалися, так і отримують лікування, та й лікарів теж.

29 травня понад 100 вчених і клініцистів опублікували відкритий лист в New York Times, поставивши під сумнів справжність обширної бази даних, яка послужила основою для дослідження, опублікованого минулого тижня в The Lancet, висновком якого була відсутність ефекту і збільшення ризику смерті людей з Covid-19, які приймали хлорохін і гідроксихлорохін.

У відкритому листі редактору The Lancet Річард Хортону і авторам статті вчені попросили журнал надати детальну інформацію про походження даних і закликали до незалежній перевірці дослідження.

Документ, опублікований 22 травня, включав в себе дані про десятки тисяч пацієнтів, госпіталізованих до 14 квітня. Це означає, що автори проаналізували безліч даних, написали документ і провели рецензування своїх результатів всього за п'ять (!) тижнів. (Як людина, яка написала в своєму житті багато статей, вважаю, що це просто неможливо).

Експерти також піддали критиці методологію дослідження і відмову авторів вказати будь-яку з лікарень, що надає дані про пацієнтів, або назвати країни, в яких вони перебували.

Вчені, які написали і підписали лист, що критикує дослідження, включали клініцистів, дослідників, фахівців з етики з академічних медичних центрів, в тому числі Гарварда, Школи громадської охорони здоров'я Чана, Університетів Пенсільванії, Вандербільта і Дьюка.

Нагадаю, раніше відомий французький інфекціоніст, один з найбільш цитованих мікробіологів в світі (його команда відкрила більше 60 нових вірусів) і один з 73 найбільш високооплачуваних французьких вчених Дідьє Рауль в своєму зверненні сказав приблизно наступне: «Я не знаю, чи вбиває гідроксихлорохін десь в іншому місці, але тут він врятував багатьох людей, у нас найнижча летальність у світі».

Тому давайте спокійно працювати, не нагнітати, не каламутити воду, давайте мати повагу до тих людей, які зараз «в руках лікарів», а лікарям дамо можливість спокійно приймати потрібне рішення, не відчуваючи тиску, особливо з боку всіляких політиканів.