Догори
Дати відгук

Як підтримувати підшлункову: радить фармацевт

Якщо не працює жовчний міхур, то й підшлункова страждатиме, і навпаки.

2 хв на прочитання06 Серпня 2022, 00:47
Поділитись:

У людському організмі все взаємопов'язано. Тому якщо не працює жовчний міхур, то й підшлункова страждатиме. Якщо погана кислотність, то і підшлункова залоза не активує ферменти, які випустить на прийняту вами їжу. Цей зв'язок характерний і у зворотному порядку. А що робити, якщо підшлункова запалилася? Про це розповідає «Досвідчений фармацевт».

Гострий період: протерті каші на воді, слизові відвари та супи-пюре з різних круп, напіврідкий кисіль із протертих фруктів без цукру, овочеві пюре або парові пудинги з картоплі, моркви, гарбуза, кабачків без олії.

Будь-які олії та білки будуть тільки шкодити. Зазвичай перед введенням їжі дають кілька днів голоду.

Після зняття гострого процесу розширюємо раціон: потроху збільшуємо об'єм їжі, вводимо легкоперетравлюваний білок — паровий омлет із білків або яйце некруто, суфле, парові котлети чи тефтелі з нежирної птиці або риби, знежирений натуральний некислий сир.

Вводимо трохи жирів — несолоне вершкове масло 10 г на день, рослинні олії 5-15 г на день. Тугоплавкі жири типу сала та бекону виключити!

Ремісія: частіші прийоми їжі маленькими порціями. Активно включаємо овочі та фрукти у сирому, відвареному, запеченому та тушкованому вигляді. Також некислу квашену капусту, відварену або тушковану цибулю, зелений горошок у пюре, киселі, муси, желе, соки, салати.

Фармацевт не рекомендує, але в протоколі є хліб з обдирного борошна і краще вчорашній.

Так само не їсти шпинат, щавель, редиску, редьку, часник, зелену цибулю, гриби, мариновані овочі, кислі фрукти та ягоди. Вони містять багато ефірних олій. Там підшлункова залоза намагатиметься виділити багато соків, а сил ще немає.

З води можна додати гідрокарбонатно-сульфатні мінеральні води, що містять двовалентну сірку. Вони будуть знімати запалення, зменшувати застій жовчі, лужити, а сірка допоможе вивести всі токсини. Приймати у теплому вигляді 40 °С 1 місяць.

Ферменти можна додати мікротаблетовані на кшталт креону, ерміталю (мезим не пити), там має бути ліпаза обов'язково. А також можна включити до раціону рослинні ферменти, що містять бромелайн і папаїн. Вони добре знімають запалення із ШКТ. Застосовувати недовго.

Також ми розповідали про «літні» набряки ніг: радить лікар.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
Картопляні кущі Колорадський жук Гарний урожай
Чим посипати картопляні кущі, щоб не було колорадського жука
1 хв на прочитання57 хвилин тому
Зображення згенероване ШІ
Топ-5 сортів лілійників, які стануть справжньою окрасою вашого саду (ФОТО)
2 хв на прочитання3 години тому
Жовта волохата медуза, відома як вогняна медуза, мешкає переважно в Балтійському морі — поки що. Фото: Thomas Müller/dpa
Дослідники попереджають про «медузизацію» океанів
2 хв на прочитання3 години тому
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Штамбові троянди нададуть саду особливого шарму завдяки аристократичному й елегантному вигляду (ФОТО)
1 хв на прочитання10 годин тому
День вимагає від вас уваги до власних емоцій: гороскоп на п'ятницю, 17 травня
2 хв на прочитанняВчора
17-го травня в Україну продовжить повертатися тепла погода
1 хв на прочитанняВчора
Ситуація в енергосистемі може поліпшитись, деталі
1 хв на прочитанняВчора
У Комітеті з питань економічного розвитку відбулася виїзна нарада щодо створення та функціонування індустріальних парків на Кіровоградщині
2 хв на прочитанняВчора