Догори
Дати відгук

Вчені створили надчутливу штучну шкіру

Відкриття зробили у Сингапурі

1 хв на прочитання17 Липня 2020, 18:28
Поділитись:

Дослідники Національного Університету Сінгапуру (NUS) розробили надчутливу штучну шкіру. Як пише «Сноб», шкіра працює на базі нейроморфного процесора від Intel - Loihi. Її сенсори можуть визначати текстуру, форму і ступінь жорсткості предметів в 10 разів швидше людського ока. 

У перспективі здатність «відчувати» і точніше сприймати оточення дозволить використовувати штучну шкіру на роботах для догляду за хворими, а покращений дотик – автоматизувати хірургічні завдання. Команда NUS зуміла навчити роботизовану руку, обтягнуту штучною шкірою, розпізнавати шрифт Брайля з точністю більш ніж 92%. 

При цьому чіп, на базі якого працював пристрій, вимагав у 20 разів менше енергії, ніж стандартний процесор з архітектурою фон Неймана. На наступному етапі вчені об'єднали чутливу шкіру з подієвою камерою, після чого доручили роботу відрізнити один від одного непрозорі контейнери, наповнені різною кількістю рідини. Додатково дослідники перевіряли здатність системи розпізнавати обертальне ковзання — це необхідно для стабільного захвату предметів. В результаті експерименту Loihi обробляв дані з сенсорів на 21% швидше, ніж найпродуктивніший графічний процесор і споживав при цьому в 45 разів менше енергії.

Нагадаємо, у США знайшли новий ефективний препарат від коронавірусу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.