Догори
Дати відгук

Симптомом яких хвороб може бути запор

Медики заявили про зв'язок, на перший погляд, не пов'язаних між собою органів.

2 хв на прочитання30 Грудня 2020, 06:20
Поділитись:

Часті запори можуть бути ранньою ознакою виникнення небезпечних серцево-судинних порушень. Про це розповіли фахівці Британського фонду серця (British Heart Foundation), повідомляє Express.

Посилаючись на висновок Гарвардської медичної школи, представники фонду констатували, що передвісниками серцево-судинних катастроф можуть бути запори.

«Закреп є одним із маловідомих симптомів проблем із серцем. Людині, у якої він виникає, доводиться більше напружуватися під час відвідування туалету, що може підвищувати артеріальний тиск. Високий тиск, своєю чергою, збільшує ризик ішемічної хвороби серця», — повідомили в British Heart Foundation.

Також, на думку вчених, таке хронічне напруження може впливати на появу серцевої недостатності, аритмії, гострої коронарної хвороби та розшарування аорти.

Гарвардські дослідники підрахували, що приблизно кожна п'ята доросла людина стикається із симптомами хронічної форми запору, що означає жорстку, суху, труднопрохідну або хворобливу дефекацію. 

«Зміни кишкової мікробіоти, що виникають у результаті запору, можуть сприяти розвитку атеросклерозу, підвищеного артеріального тиску та серцево-судинних захворювань», — заявили медики.

Також вони нагадують, що схильність до низькочастотної дефекації (один раз на два-три дні) посилюється з віком і часто співіснує з іншими факторами ризику серцево-судинних захворювань, що значно збільшує для людини ймовірність постраждати від хвороби серця, включаючи інфаркт.

Спорожнятися слід мінімум три рази на тиждень. Також потрібно звертати увагу на те, скільки зусиль потрібно під час відвідування туалету. Зробити випорожнення більш м'якими можна, збільшивши кількість рідини та клітковини в раціоні, але якщо цей захід не рятує, потрібно обов'язково звернутися до лікаря.  

Нагадаємо, раніше ми розповідали, які п'ять проблем зі здоров'ям спричиняють сухофрукти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.