Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • І це неминуче: науковці назвали вік, із якого у жінок різко зростає ризик серцево-судинних захворювань

І це неминуче: науковці назвали вік, із якого у жінок різко зростає ризик серцево-судинних захворювань

Естроген корисний для здоров'я серця, тому будь-яке зниження рівня гормону обов'язково матиме згубний вплив.

3 хв на прочитання05 Квітня 2024, 21:45
Зображення згенероване ШІ Зображення згенероване ШІ
Поділитись:

За даними нового дослідження, менопауза може спричинити значний зсув у накопиченні бляшок в артеріях жінок, швидко підвищуючи їхній серцевий ризик до рівня, який дорівнює чоловічому. Про це розповідає HealthDay.

«Після менопаузи жінки мають набагато менше естрогену і переходять до профілю з більшим вмістом тестостерону. Це впливає на те, як організм накопичує жир, де він зберігає жир і як він переробляє жир; це навіть впливає на те, як згортається кров. І всі ці [зміни] збільшують ризик розвитку серцевих захворювань», — пояснює провідний автор дослідження лікар-терапевт Елла Ішайя.

У новому дослідженні група Ішайї відстежувала результати 579 жінок у постменопаузі, які вже приймали статини для контролю рівня холестерину.

Їм також проводили так зване сканування кальцію коронарних артерій (ККА), яке вимірює накопичення жирів, кальцію й інших речовин, пов'язаних із серцевими захворюваннями, в артеріях серця. Кожній жінці було проведено два сканування ККА з інтервалом в один рік.

Що вищий показник ККА у людини, то вищий ризик серцевих нападів та інших серцевих подій, пояснили дослідники.

У цьому дослідженні команда Ішайї розділила жінок на три групи на основі їхніх балів за шкалою CAC: 1-99, 100-399 і 400 або вище.

Дослідження показало, що після менопаузи показники ККА у жінок зростають набагато швидше, ніж у чоловіків аналогічного віку.

Наприклад, у жінок, які на початку дослідження мали найнижчий бал за шкалою ККА, середній показник зріс у середньому на 8 балів протягом одного року дослідження. Це вдвічі більше, ніж зростання на 4 бали, яке спостерігалося у чоловіків.

У жінок із середнім рівнем балів на початку дослідження середній показник зріс на 31 бал — знову ж таки, майже вдвічі порівняно з 16-бальним зростанням, яке спостерігалося серед чоловіків.

Дослідники відзначили, що не було суттєвої різниці у зростанні балів між жінками та чоловіками, коли йшлося про людей, які вже мали високі показники за шкалою ККА на початку дослідження.

Все це означає, що жінки в постменопаузі виявляються вразливішими до швидшого зростання артеріальних бляшок порівняно з чоловіками.

Чому так відбувається? За словами Ішайї, естроген, як відомо, корисний для здоров'я серця, тому будь-яке зниження рівня гормону обов'язково матиме згубний вплив.

Цікаво, що збільшення кількості артеріальних бляшок відбулося навіть попри те, що жінки приймали статини, які знижують рівень холестерину, додала вона. Це може означати, що жінкам у постменопаузі потрібні вищі дози статинів.

«Це унікальне дослідження, в якому брали участь лише жінки в постменопаузі, які приймають статини, свідчить про те, що жінки в постменопаузі можуть мати такий самий ризик серцевих захворювань, як і чоловіки. Жінки недостатньо обстежуються і недостатньо лікуються, особливо жінки в постменопаузі, які мають шквал нових факторів ризику, про які багато хто не знає», — зазначила Ішайя.

Та оскільки ці результати були представлені на медичній нараді, їх слід розглядати як попередні, доки вони не будуть опубліковані в рецензованому журналі.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.