Догори
Дати відгук

Осінній авітаміноз: як подбати про своє здоров'я восени

Самостійне призначення собі вітамінів небезпечне для здоров’я.

2 хв на прочитання27 Жовтня 2023, 14:33
Симптоми авітамінозу виникнення проблеми лікування Симптоми авітамінозу виникнення проблеми лікування
Поділитись:

Настання холодів, зменшення тривалості світлового дня та сезонна зміна раціону можуть спровокувати виникнення такої проблеми як "осінній авітаміноз".

Авітаміноз - це дефіцит одного або групи вітамінів в організмі. Тривала нестача корисних сполук може призвести, зокрема, до погіршення роботи шлунково-кишкового тракту, зору і навіть психічних розладів, ідеться у дописі Першого медичного об'єднання Львова.

Які симптоми авітамінозу?

  • головний біль
  • слабкість та сонливість
  • ламкість волосся та нігтів
  • погіршення стану шкіри
  • дратівливість
  • часті та затяжні застуди.

Ось деякі поради, як вберегти своє здоров'я в цей перехідний період:

 Збагатіть раціон харчування

Додайте у своє меню свіжі фрукти та овочі, а також продукти, які містять багато вітамінів та мінералів (цитрусові, зелень, ягоди, горіхи, морква, гарбуз, квашена капуста, риба тощо).

 Дотримуйтесь режиму сну

Щоб підтримувати ваш біологічний годинник, лягайте та прокидайтесь в один і той же час та спіть вдосталь. Якщо вам важко засинати, спробуйте запровадити певні вечірні ритуали, такі як читання або теплу ванну.

Підтримуйте фізичну активність

Старайтесь незалежно від погоди знаходити сили і натхнення для регулярних фізичних вправ та прогулянок на свіжому повітрі. Активний спосіб життя добре впливає на самопочуття, настрій та імунітет.

 Подбайте про психічне здоров'я

Осінь може викликати сезонний афективний розлад (САР), відомий як "осінній синдром". Докладайте зусиль, аби отримувати позитивні емоції незалежно від пори року і обставин. Спілкуйтесь з рідними та друзями, займайтесь улюбленими справами та спробуйте релаксаційні практики, які мінімізують рівень роздратування та стресу.

Що робити, якщо симптоми “осіннього авітамінозу” вже з’явилися?

Зверніться до сімейного лікаря. Якщо він виявить ознаки авітамінозу, то

може призначити наступні лабораторні обстеження:

Загальний аналіз крові, Вітамін D загальний, Кальцій, Калій, Натрій, Магній, ✅Залізо, Вітамін В6, В12, Феритин, Фосфор тощо.

І лише за результати досліджень лікар зможе підібрати та призначити необхідний вашому організму вітамінний комплекс.

Нагадуємо, що самостійне призначення собі вітамінів небезпечне для здоров’ям. Адже надлишок корисних речовин в організмі так само шкідливий, як і дефіцит.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.