Догори
Дати відгук

5 хвороб, від яких врятує звичайна кава

Описуємо користь кави

3 хв на прочитання01 Квітня 2024, 06:34
Від яких хвороб врятує кава Від яких хвороб врятує кава
Поділитись:

Кожен ранок починається з запашної кави, що має м'яку піну на поверхні. Цей напій не тільки додає енергії, але й покращує настрій на весь день. Він є одним із найбільш улюблених у світі, пропонуючи широкий вибір видів та способів приготування.

Крім того, кава має численні корисні властивості. Медичні фахівці вказують на здатність напою запобігати п'яти різним захворюванням завдяки наявності необхідних макроелементів, білків, клітковини та кавової олії у його складі. Описуємо користь кави, як вона впливає на здоров'я та рекомендовану денну кількість споживання.

Чому треба пити каву: якою є користь напою

Медики та вчені на підставі досліджень впливу кави на здоров’я людини довели, що чорна кава зміцнює пам’ять, покращує зір, поліпшує настрій та підвищує загальний життєвий тонус нашого організму. Втім, є більш суттєвий вплив напою на наше здоров'я — кава здатна попередити аж п’ять захворювань.

Кава захищає від раку молочної та передміхурової залози. Кавові зерна містять велику частку антиоксидантів, а через обсмажування зерна кількість антиоксидантних сполук лише збільшується. Антиоксиданти знищують вільні радикали, які утворюють ракові клітини, що спричиняють проблеми з мозком та пам’яттю, провокують передчасне старіння і руйнують ДНК. Тому кава захищає організм людини від багатьох захворювань.

Кава нівелює ризики виникнення хвороби Паркінсона та Альцгеймера. Вміст кофеїну в каві забезпечує її цілющу властивість. Зокрема, напій активує роботу нервової системи, покращує пам’ять, запобігає руйнуванню клітин головного мозку. Дослідження показали, що люди, які випивають по 2 чашки кави на день, практично не мають ризиків захворювання на хворобу Паркінсона та Альцгеймера.

Кава допомагає від цирозу печінки. Вчені довели, що ті люди, які випивають три чашки кави на день, практично не страждають на захворювання печінки. Особливо ті, хто полюбляє алкогольні напої, повинні вживати цей напій. Також кава зменшує ризики розвитку ожиріння печінки.

Кава знижує ризик діабету ІІ типу. Через вміст антиоксидантів та кавової олії напій здатен нівелювати ризик захворювання на діабет. Науковці довели, що ті люди, які п’ють 1-2 чашки кави на день, більш схильні до цієї хвороби. А збільшення споживання напою до трьох чашок на добу знижує розвиток діабету ІІ типу.

Кава підвищує фізичну активність і запобігає імпотенції. Кофеїн здатен стимулювати нервову систему і підвищує рівень адреналіну в крові. А цей гормон відповідає за фізичну активність, витривалість і підтримання чоловічої статевої системи в активному стані. Вчені довели, що кава може підвищувати фізичну витривалість організму загалом аж до 25%.

Більше новин на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Смачна страва Пиріг з грибами Рецепт приготування
Як приготувати апетитний пиріг з грибами замість звичайної піци
1 хв на прочитання2 години тому
Магістральний водогін на Дніпропетровщині Вода
Запущено чергову ділянку магістрального водогону на Дніпропетровщині: по завершенню пропускатиме 550 тисяч кубічних метрів води на добу
2 хв на прочитання3 години тому
Фото ілюстративне
У Європі квітень б'є глобальний температурний рекорд одинадцятий місяць поспіль: чого чекати далі
1 хв на прочитання5 годин тому
Фото: Pixabay
Викиди CO₂ від виробництва електроенергії у 2023 р. були рекордно високі, та є й гарні новини про захист клімату — звіт
5 хв на прочитання9 годин тому
Універсальний засіб, який допоможе «омолодити» кущі троянд, виростити помідори та знищити бур’яни
1 хв на прочитання9 годин тому
Інновації для екологічно чистого майбутнього: об’єднання 15-ти стартапів для зміни глобальних продовольчих систем
2 хв на прочитання10 годин тому
Забруднення азотом Південного Бугу на Вінниччині перевищує норму у 7,5 рази: названо причину
2 хв на прочитання11 годин тому
Як приготувати найпростішу овочеву галету: корисна альтернатива піци
1 хв на прочитання13 годин тому