Догори
Дати відгук

За 17 років на планеті люди знищили третину тропічних лісів — науковці

Фонд тропічних лісів Норвегії заявив, що з 2002 до 2019 року світ втратив 571 863 кв. км тропічних лісів — це більше, ніж площа континентальної Франції

2 хв на прочитання21 Березня 2021, 15:33
За 17 років на планеті люди знищили третину тропічних лісів За 17 років на планеті люди знищили третину тропічних лісів
Поділитись:

В неділю, 21 березня, люди відзначають Всесвітній день лісів. Цьогорічне гасло – «Відновлення лісів: шлях до відродження та добробуту». Щороку в цей день фахівці в усьому світі знаходять час для обговорення цінності лісу. Населення може дізнатися, як відбувається або ж має відбуватися збалансоване управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без заподіяння шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь.

Саме з наближенням цього дня Фонд тропічних лісів Норвегії заявив, що з 2002 до 2019 року світ втратив 571 863 кв. км тропічних лісів — це більше, ніж площа континентальної Франції. Повідомляє у своєму звіті Rainforest Foundation Norway.

Фонд проаналізував відомості про всі тропічні ліси на планеті, зокрема про те, що з ними відбувалося у 73 країнах з 2002 до 2019 року.

Загалом на Землі було 14,5 млн кв. км тропічних лісів. Наразі лише 36% залишаються повністю вцілілими, приблизно 34% — повністю зникли, 30% — занепадають.

Щороку зникають — ліси площею з Бельгію (приблизно 30 689 кв. км).

Найсильніше потерпає Азія — там залишилося 7% недоторканих тропічних лісів світу. На Амазонці залишаються 72%, з яких 42% — у Бразилії.

Зникнення лісів у фонді пояснюють масовою вирубкою — для виробництва сої, пальмової олії, випасання великої рогатої худоби, видобутку корисних копалин і виготовлення деревини.

"У нас є територія, вдвічі менша за Європу, яка досі залишається повністю недоторканою. Однак тропічні ліси, що залишились, або серйозно пошкоджені, або дедалі більше фрагментовані. Люди рубають колись непрохідні ліси на менші частини, підриваючи їхню здатність накопичувати вуглекислий газ, охолоджувати планету та забезпечувати тваринам середовище для проживання", — йдеться у звіті.

Нагадаємо, екоексперти розповіли, як врятувати українські ліси.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost
Фото з відкритих джерел
Кому не можна їсти паски: радить лікар
2 хв на прочитаннягодина тому
Спеції Шкідливі продукти Печінка
Лікарі попередили про найнебезпечнішу спецію для печінки
1 хв на прочитанняВчора
Система екстреного сповіщення лікарів Перше медоб'єднання Львова
У 54 львівських лікарнях запрацювала система екстреного сповіщення лікарів - knopka
1 хв на прочитанняВчора
Ракета стартапу HyImpulse за кілька днів до запуску. Фото: HyImpulse/Handout/dpa
Тепер і Німеччина: пройшли випробування ракети з двигуном на свічковому воску, яка має транспортувати супутники в космос
1 хв на прочитанняВчора
У Берліні на заводі з виготовлення систем ППО та ракет сталася пожежа: місто в отруйному диму
1 хв на прочитанняВчора
В Арктиці зафіксовано перший випадок смерті моржа від пташиного грипу
2 хв на прочитанняВчора
Глобальний екологічний фонд допоможе Україні запустити проєкти зі створення сталої транспортної інфраструктури для захисту біорізноманіття
1 хв на прочитанняВчора
Як пофарбувати яйця до Великодня, використовуючи тільки природні барвники
9 хв на прочитанняВчора