Догори
Дати відгук

Яка кава краще і смачніше - арабіка або робуста: в чому різниця

Кавомани вважають смакову відміну мало не головним аргументом.

3 хв на прочитання10 Лютого 2024, 12:00
Яку каву вибрати арабіку чи робусту Яку каву вибрати арабіку чи робусту
Поділитись:

Незважаючи на те, що в світі існує величезна кількість видів кави, арабіка і робуста займають 98% ринку - їх вирощують найбільше. Чому - тому що саме ці сорти на смак найбільш приємні. УНІАН поділився, чим відрізняються між собою арабіка і робуста, а також що купувати додому і замовляти в кав'ярні.

Арабіка і робуста - різниця, переваги, недоліки

Забавно, що арабіка - це та ж робуста, але схрещена з еуженіоідісом, тому обидві цих рослини майже що родичі. Еуженіоідіс сам по собі виростає на маленькому кущі, дає дуже мало зерен, в кожному з яких знаходиться по 0.2% кофеїну. З цієї причини вирощувати рослину в промислових масштабах невигідно, а кава в зернах арабіка, в основі якої лежить еуженіоідіс, виходить м'якою і неміцною.

Кавомани вважають смакову відміну мало не головним аргументом, тому відразу можуть сказати, кислить арабіка або робуста. Більш кислим смаком володіє саме арабіка - завдяки підвищеному вмісту ліпідів і цукрів. Робуста, в свою чергу, багата кофеїном і хлорогеновою кислотою, тому в ній більше гіркоти.

Що дорожче - арабіка або робуста

Цікаво, що кава арабіка володіє більш яскраво вираженим ароматом, і використовується для приготування дорогих сортів кави. Робуста, в свою чергу, не так сильно пахне, і саме з дешевих сортів робусти роблять розчинну каву.

Головне, в чому різниця між арабіка і робуста - вартість зерен. За арабікою складніше доглядати, її важче вирощувати, переробляти, доставляти в інші країни, тому вона і коштує більше, ніж робуста, яка стійка до температурного режиму, погодних умов і взагалі невибаглива до місцевості. Однак це не означає, що за робустою можна не доглядати - при належному ставленні можна виростити продукт, який буде краще арабіки.

Багато кав'ярень роблять суміш арабіки і робусти - як називається такий маркетинговий хід, зрозуміти неважко. Робиться це, з одного боку, для того щоб знизити вартість напою, з іншого - домогтися ідеальної пропорції смаку, міцності і аромату.

Робуста або арабіка - що краще пити

З першого погляду може здатися, що виробництво робусти - марна справа, адже кава з таких зерен менш смачна, а значить і менш популярна. Однак виробництво і одного, і другого сорту направлено на конкретних споживачів.

Саме завдяки робусті ви зможете зробити стійкі крема, а також домогтися щільної і густої текстури для еспрессо. Гіркота не буде відчуватися, якщо додати вершки або молоко, тому робусту краще використовувати саме в кавових напоях з додатковими інгредієнтами.

Кава арабіка - це якраз про свіжозварену каву без додавання чого-небудь ще. Вона прекрасно бадьорить з ранку, дарує чудовий аромат і легку кислинку, а також не особливо агресивно "б'є" кофеїном по організму, так що, підходить для тих, кому протипоказано захоплюватися продуктами з цією речовиною в складі.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Всесвітній день меланоми
А.К.О.Р.Д може врятувати життя, 13 травня - Всесвітній день меланоми
2 хв на прочитання3 години тому
26 людей з вадами зору отримали реабілітацію за новою комплексною моделлю
26 людей з вадами зору отримали реабілітацію за новою комплексною моделлю
3 хв на прочитання4 години тому
Тедрос Адханом Гебреїсус. Фото з відкритих джерел
Угода ВООЗ про боротьбу з пандемією провалилася, але надія на успішний результат ще не втрачена
2 хв на прочитання6 годин тому
 Магнітна буря на 13 травня
Землю накриє сильна магнітна буря: 13 травня метеозалежним варто приготуватися
1 хв на прочитанняВчора
Чи має розмір значення - жителі різних країн світу назвали ідеальну довжину пеніса
1 хв на прочитанняВчора
Стало відомо, скільки українських чоловіків нелегально перетнули кордон з Румунією
1 хв на прочитанняВчора
За останні два роки рівень бідності в Україні зріс у 5 разів - Мінсоцполітики
1 хв на прочитанняВчора
Засвоєння кальцію, нормалізація роботи жовчного міхура: користь і шкода лохини
1 хв на прочитанняВчора