Догори
Дати відгук

В Італії вирощують лимони у сонячних теплицях

Наразі теплиці на сонячних панелях, зведення яких почалося у 2011 році, займають площу 40 га, в них вирощують 18000 лимонних дерев.

2 хв на прочитання05 Травня 2020, 21:45
pixabay pixabay
Поділитись:

В Італії вирощують лимони у теплицях, частина покрівлі яких вкрита сонячними панелями. Проекти у сфері агрофотовольтаїки реалізує будує фірма "EF Solare Italia", передає ecotown.

Перші такі теплиці були побудовані на узбережжі Тірренського і Іонічного морів, потім в Умбрії і Сардинії. Наразі теплиці на сонячних панелях, зведення яких почалося у 2011 році, займають площу 40 га, в них вирощують 18000 лимонних дерев.

Під сонячними панелями, загальна потужність яких на даний момент становить 32МВт, утворюється півтінь, яка найкраще підходить лимонам. 

Лимон і його смак

У місті Скалея вже вісім років працює сонячна теплиця, де вирощують лимони високих смакових якостей. Останні аналізи продукції, проведені у січні 2020 року в лабораторії дослідницького та освітнього центру CRSFA "Basile Caramia", показали виняткові результати.

Середній діаметр плоду 76,5 мм, середня маса 250 г, вміст соку 36% і загальний вміст лимонної кислоти 60,5 г/л. Ці результати набагато перевищують стандарти якості, встановлені для кращих сортів лимонів, таких як "Рокка Імперіале" (Rocca Imperiale) і "Сорренто" (Sorrento).

Наприклад, у лимонах "Сорренто" середня маса становить вище 85 г, вміст соку - 30% або вище, загальний вміст кислот - 35 г/л або вище. Лимони "Рокка Імперіале" повинні мати діаметр 53 мм і більше, середню масу 100 г і більше, вміст соку 30% і більше, вміст кисоти 45 г/л і більше.

Процес

Італійські сонячні теплиці раціонально використовують водні ресурси завдяки частковому затіненню і розсіяному світлу, а також системам підземного поливу, які знижують випаровування.

Щомісячні витрати води на полив такої  теплиці  значно нижче за витрати поливної води у відкритому грунті.

Нагадаємо, у Нідерландах на плантаціях малини встановили напівпрозорі сонячні панелі замість плівкових тунелів для вирощування ягоди. 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost