Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Клімат
  • Україна підтримала кліматичну угоду щодо скорочення глобальних викидів метану на 30 % до 2030 року — саміт COP26

Україна підтримала кліматичну угоду щодо скорочення глобальних викидів метану на 30 % до 2030 року — саміт COP26

Цю угоду відкинула Росія.

2 хв на прочитання03 Листопада 2021, 16:08
Фото:
Паноптикон Фото: Паноптикон
Поділитись:

Україна на кліматичному саміті COP26 у Глазго, який розпочався 31 жовтня, підтримала кліматичну угоду щодо скорочення глобальних викидів метану на 30 % до 2030 року.

Таким чином наша держава разом зі ще понад сотнею країн приєдналася до ініціативи Євросоюзу та США «Глобальне зобов'язання з метану», підтримати яку водночас відмовилися держави, які відповідальні за суттєвий відсоток викидів — Росія, Китай та Індія. Про це, за підсумками перемовин на кліматичному саміті СOP26 у Глазго (Шотландія) повідомила пресслужба Європейської комісії.

За прогнозами, досягнення цієї мети зменшить глобальне потепління на 0,2 градуса за Цельсієм до 2050 року. Такий план під назвою Global Methane Pledge запропонувала адміністрація американського президента Джо Байдена. Зазначається, що внесок метану у глобальне потепління на сьогодні становить приблизно 0,5 градуса від доіндустріального рівня.

В адміністрації Байдена вважають, що цей крок нині є найбільш спроможним допомогти у боротьбі з кліматичною кризою в короткотерміновій перспективі. Американський лідер додав, що Вашингтон для реалізації цієї мети запроваджує «два нових правила». По-перше, федеральні відомства захисту навколишнього середовища займуться скороченням витоків метану із трубопроводів.

По-друге, міністерство транспорту також визначатиме, як можна уникати витоків на газопроводах. Серед 105 країн, які долучилися до угоди, — країни ЄС, Британія, Україна. Це також і Бразилія, яка відповідальна за п’яту частину викидів метану у світі. Тим часом серед підписантів цієї угоди немає одних із чільних забрудників довкілля — Росії, Індії та Китаю.

Заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ірина Ставчук заявила, що відповідно до рішення уряду на реалізацію ініціативи в Україні буде розроблено відповідний план дій у сферах видобутку та транспортування викопних палив, сільського господарства й управління відходами, які є основними джерелами викидів метану.

Нагадаємо, що на цьому саміті Зеленський назвав «екологічними бомбами» для планети окуповані Крим та Донбас.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.