Догори
Дати відгук

Три міфи про імунітет

На зиму припадає пік респіраторних захворювань, бо такі умови дуже сприятливі для розмноження та поширення вірусів.

3 хв на прочитання11 Грудня 2021, 20:11
Поділитись:

У зимовий період тема імунітету стає чи не найгострішою — адже це час активної боротьби з сезонними захворюваннями.

«Воно й не дивно, адже низькі температури — прекрасне середовище для життєдіяльності найголовніших ворогів нашої імунної системи. Тому виникає непереборне бажання їй допомогти, при чому, не завжди виправдане і підкріплене достовірною інформацією», — говорить «Сучасна газета».

Видання розглянуло найпоширеніші міфи про імунітет в інформаційному просторі, «щоб не нашкодити собі у прагненні бути здоровим».

Холод знижує імунітет. Усупереч поширеній думці, застуда не виникає через холодну погоду. Захворіємо ми чи ні, залежить напряму лише від захисних ресурсів організму. Саме на зиму припадає пік респіраторних захворювань, тому що за таких температурних умов і показників вологості повітря дуже сприятливий період для розмноження та поширення вірусів. Поступове і помірне звикання до холоду ж, навпаки, має позитивний ефект на адаптаційні та захисні властивості нашого організму. А ось разові пірнання в оболонку чи обливання крижаною водою не мають позитивного ефекту в цьому контексті. Гормони стресу допомагають пристосуватись до низьких температур, але імунна система працює в тому ж режимі.

Існують продукти, що підвищують імунітет. Часто можна почути про те, що цибуля, часник чи інші такого роду продукти можуть допомогти боротись з вірусами та бактеріями. Але насправді не існує таких продуктів, що можуть якимось чином повпливати на імунну систему нашого організму. А ось народні методи закапування соку цибулі чи часнику у слизові взагалі можуть закінчитись дуже сумно. Їсти їх, звісно, надзвичайно корисно через високий вміст вітамінів та мікроелементів, які можуть опосередковано впливати на наші захисні функції через покращення загального стану організму, але для цього ще необхідно збалансовано харчуватись і достатньо часу приділяти сну.

Слизові оболонки — найактивніші гравці імунної системи. Попри те, що більшість вірусів і справді потрапляють в наш організм, уражаючи ніс та горло, куди важливішим є стан мікробіому кишківника. Цей орган загалом відіграє величезну кількість важливих функцій. Для покращення його стану необхідно надавати перевагу збалансованому харчуванню, де буде в достатній кількості клітковини, мікро- та макроелементів, природніх пробіотиків.

«Довіряти на слово з приводу питань, які стосуються нашого здоров’я, то своєрідний злочин, який точно коли-небудь буде покараним. Важливо лише достатню кількість часу проводити на свіжому повітрі, добре спати та збалансовано харчуватися, з усім іншим наш організм упорається самостійно», — запевняє «Сучасна газета».

Також ми розповідали, як пережити депресивну зиму: радить лікар.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Управління небезпечними відходами
Управління небезпечними відходами: Міндовкілля закликає не зволікати із подачею документів на ліцензію
2 хв на прочитання33 хвилини тому
Попередження про небезпечні та стихійні метеорологічні явища по Україні
Синоптики попереджають про небезпечні та стихійні метеорологічні явища по Україні
1 хв на прочитання2 години тому
Закон «Про ратифікацію Угоди про фінансування Дунайської регіональної програми»
У ВР зареєстровано проект Закону «Про ратифікацію Угоди про фінансування Дунайської регіональної програми»
1 хв на прочитання3 години тому
Салат із курячим філе
До Великоднього столу: соковитий салат із курячим філе
1 хв на прочитання4 години тому
Що покласти у Великодній кошик та що краще лишити вдома: символізм продуктів, які несуть на освячення
4 хв на прочитання5 годин тому
Переробка та цифрові «паспорти продукції»: Європарламент схвалив нові правила екодизайну
2 хв на прочитання6 годин тому
Україну накрили «піщані» дощі: чи несуть вони загрозу
1 хв на прочитання7 годин тому
Просто та смачно: перевірений рецепт відмінних дерунів
1 хв на прочитання8 годин тому