Догори
Дати відгук

Гепатит А або ж хвороба Боткіна: лікар розвіяв міф про неможливість бути донором

Маленькі діти зазвичай переносять хворобу Боткіна практично безсимптомно

2 хв на прочитання26 Жовтня 2023, 13:50
Гепатит А хвороба Боткіна жовтяниця і можливість здати кров донорство Гепатит А хвороба Боткіна жовтяниця і можливість здати кров донорство
Поділитись:

Навколо спалаху гепатиту А (хвороба Боткіна або жовтяниця) читачі підняли вірне питання: “Чому, перехворівши гепатитом А, неможливо стати донором?”

Насправді, це поширений міф, пише лікар Євген Дубровський. Перенесений гепатит А не є пожиттєвим протипоказанням до здачі крові. Те, що багато центрів крові не приймають таких донорів, неправильно та не відповідає інструкціям. Це ще тягнеться шлейф з радянських часів, коли людей, які перехворіли на гепатит А, відсторонювали від донорства назавжди. Знання патогенезу та імунної відповіді на цю інфекцію вже давно змінили цей погляд. 

В  Наказі МОЗ про гепатит А як протипоказання не йдеться, тож, за словами Дубровського, піісля перенесеного гепатиту А насправді можна здавати кров.

" Більше того, якби провели масовий скринінг антитіл, всі дуже б здивувались масштабами кількості перехворілих. Маленькі діти зазвичай переносять хворобу Боткіна практично безсимптомно, без жовтяничної форми, як звичайне кишкове захворювання. Гепатити В та С, дійсно, навіть після одужання пацієнта, стають перешкодою для донорства. Цьому є обґрунтування. Від цих інфекцій не так просто одужати без лікування", - деталізує лікар. 

Оскільки імунітет після перенесеної “жовтяниці” є пожиттєвим та люди хворіють лише один раз, здавати кров не заборонено. Лише є рекомендація утриматись від здачі  крові пів року або рік після одужання, наголошує фахівець. Це пов’язано з тим, що печінка потребує часу для відновлення після перенесеної хвороби. До речі, вживання алкоголю та парацетамолу теж суворо не рекомендується в цей період. Бо можуть бути дуже погані наслідки.

 "Кому цікаво  знати все про тимчасові та абсолютні протипоказання до донорства, є "Порядок медичного обстеження донорів крові та (або) її компонентів". Про гепатит А у документі жодної згадки. Так само як і про кір, вітряну віспу, паротит, кашлюк та інші численні вірусні захворювання. Перехворів – означає здоровий!", - додає лікар.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Загинув курсант одеської Військової академії
Парашут зачепився за гелікоптер: ДБР розслідує загибель курсанта одеської Військової академії
1 хв на прочитання3 хвилини тому
Стрептокок рекордними темпами поширюється Японією
Смертельний гемолітичний стрептокок рекордними темпами поширюється Японією
1 хв на прочитання2 години тому
Як гаряча їжа руйнує організм
Як гаряча їжа руйнує організм
1 хв на прочитання3 години тому
 Хірурги прооперували новонароджену дитину у кювезі реанімації
Немовля із вадою діафрагми, що посунула внутрішні органи і не давала дихати, прооперували прямо в кювезі реанімаційного відділення
2 хв на прочитання8 годин тому
8 причин, чому ви не висипаєтеся і як цьому запобігти
6 хв на прочитання10 годин тому
Збільшують ризик серцевих захворювань: які продукти не можна їсти при гіпертонії
2 хв на прочитання13 годин тому
«Припини дивитись новини — це розширює твою талію!» Про що застерігає експерт
2 хв на прочитання19 годин тому
У 45 містах України надаються безоплатні послуги підтримки постраждалим від домашнього насильства
2 хв на прочитанняВчора
Більше з GreenPost