Догори
Дати відгук

Які 10 звичок руйнують здоров'я нирок

Багато хто вважає, що значення нирок для нормальної життєдіяльності не критичне, оскільки людський організм здатен функціонувати навіть із однією ниркою.

5 хв на прочитання11 Березня 2021, 23:45
Десять звичок, які руйнують нирки.Фото ілюстративне Десять звичок, які руйнують нирки.Фото ілюстративне
Поділитись:

Нирки – це природні фільтри нашого організму. Кожен день вони пропускають через себе кілька літрів крові і виділяють приблизно 2 літри відходів і надлишків води. Порушення роботи нирок може призвести до серйозних наслідків. Сьогодні за статистикою, ознаки ураження нирок відзначаються у кожного десятого жителя Землі.

Тим, хто недооцінює важливість здорових нирок, варто знати, що вони очищають організм від токсичних речовин, виводять із нього зайву рідину, підтримують артеріальний тиск, а також беруть участь в обміні кальцію і фосфору.

Основними причинами захворювання нирок є бактерії, віруси, порушення обміну речовин, вроджені аномалії.

Які найбільш поширені ознаки (симптоми) захворювань нирок.

  • біль у ділянці нирок, попереку;
  • зменшення кількості сечі, що виділяється за добу;
  • каламутна сеча, зміна кольору, наявність дрібних конкрементів (каменів) у сечі;
  • прискорені позиви на сечовипускання з виділенням незначної кількості сечі;
  • відчуття печії при сечовипусканні;
  • погіршення зору,
  • свербіж шкіри.

До яких лікарів звертатися, якщо виникає біль в нирках?

  • Нефролог;
  • Уролог;
  • Онколог.

Окрім того, нирки постійно страждають внаслідок неправильного способу життя своїх власників. Причинами виникнення патології нирок можуть бути:

  • Зневоднення

    Оскільки основна функція нирок – очищення організму, то необхідно регулярно оновлювати водний баланс. Норма вживання чистої питної води для дорослого – 1,5-2 л щодня. Однак, якщо для вас складно випити стільки, то подбайте хоча б про те, щоб вчасно втамовувати відчуття спраги протягом дня.

  • Переохолодження

    Сидіння на холодному камінні чи на землі, навіть у вечірній час на пляжі, короткі куртки та спідниці і інший легкий одяг у морозні дні неодмінно спровокують захворювань нирок. Часто хвороби нирок з’являються у тих, хто після довгого лежання на пляжі влітку купається у холодній воді, у мандрівників, які ночують в палатках, у рибалок, які довго сидять на холодній землі. Пієлонефрит – захворювання, що виникає при переохолодженні.

  • Алкоголь

    Вживання спиртних напоїв має негативний вплив на нирки, оскільки саме з їх допомогою алкоголь виводиться із організму. При регулярному вживанні міцних напоїв нирки перевантажуються і втрачають видільну і фільтраційну функції. Алкоголізм провокує такі ниркові патології, як пієлонефрит, ниркову дистрофію і ниркову недостатність.

Pixabay
  • Тютюнопаління

    Нікотин, смоли та етанол небезпечні для здоров’я загалом, адже необхідно регулярно утилізувати згубні речовини, а це виснажує організм. Паління призводить до спазму ниркових судин.

  • Надмірне споживання солі

    Сіль сприяє затриманню рідини в організмі, тому надмірне споживання солі провокує порушення регуляції обсягу води в тілі, блокуючи роботу нирок. Варто пам’ятати, що відмова від солі матиме негативний вплив на нирки також. Норма споживання солі для дорослої людини – 5 г на добу (приблизно одна чайна ложка).

    pixabay.

    Надмірне споживання м’яса

    Відомо, що жири здатні накопичуватися в організмі, але білок – ні. Зрозуміло, що чим більше його потрібно вивести, тим сильніше навантаження на нирки. Якщо ж вчасне виведення білків з організму не відбувається, то вони можуть стати причиною утворення конкрементів (каменів).

  • Затримка сечовипускання

    Нам часто доводиться стримувати позив до сечовипускання через зайнятість чи перебування в невідповідному місці, коли виникає потреба сходити в туалет. Слід пам’ятати, що реагувати на позиви власного тіла і регулярно спорожнювати сечовий міхур є важливою звичкою, яка сприяє здоров’ю організму. Часті затримки сечовипускання призводять до розтягування сечового міхура, надлишкового тиску на органи малого таза і порушення роботи сечовидільної системи.

  • Стреси

    Стрес та відсутність нормального сну помітно знижують імунітет та ослаблюють людський організм, в тому числі і роботу нирок.

  • Малорухомий спосіб життя

    Малорухомий спосіб життя призводить до застійних процесів в організмі, особливо в органах малого таза, наслідком чого є розвиток сечокам’яної хвороби, запалення нирок.

  • Шкідливе харчування

    Ми споживаємо багато продуктів із штучними добавками, різними консервантами, покращувачами смаку, розпушувачами, інколи навіть несвідомо, оскільки рідко читаємо склад того, що купуємо.
    Будь-які солоні, копчені, гострі страви, а також газована вода, соління, оцтові консерванти, кетчуп, прянощі не мають нічого спільного із здоровим харчуванням і сприяють утворенню каменів.

pixabay.

Нирки люблять зелень, яблука і рибу

Також, для здоров'я нирок важливо додати  до щоденного раціону    декілька елементів, щоб впродовж всього життя підтримувати нирки у нормальному стані.

У цьому списку перше місце займає зелень, яка багата вітаміном А, а також ефірними оліями, здатними запобігти виникненню каменів. Наприклад, це може бути фенхель, кріп і селера.

Другу позицію зайняли яблука, оскільки вони перешкоджають процесу утворення сечової кислоти і мають сечогінні властивості. До речі, цей фрукт може бути особливо корисним для людей, що вже мають проблеми з нирками. Дієтологи їм рекомендують споживати щодня не менше ніж три солодкі яблука.

На третьому місці опинилася риба, що містить мідь, фосфор, залізо, магній, кальцій, калій, кобальт, марганець і бром. Крім цього, рибні страви насичені легкозасвоюваним білком, мікроелементами і поліненасиченими жирними кислотами.

Джерела:  urosvit.com,   unian.ua, bsmu.edu.ua.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Лісова пожежа в селі Хасія поблизу Афін у серпні: 2023 рік був одним із найгірших лісових пожеж у Європі. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання22 Листопада 2024
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитаннягодина тому
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитання2 години тому
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
1 хв на прочитання3 години тому
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитання6 годин тому
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитання7 годин тому
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитання8 годин тому
На Полтавщині знайдено червонокнижну рослину (ФОТО)
1 хв на прочитання9 годин тому