Догори
Дати відгук

Чи можна пити кефір на ніч: поради науковців

Краще пити його не пізніше ніж за дві години до сну.

2 хв на прочитання01 Квітня 2024, 01:21
Зображення згенероване ШІ Зображення згенероване ШІ
Поділитись:

Кефір — це ферментований продукт. Його роблять із молока та кефірних зерен (грибка) шляхом бродіння. У кефірних зернах містяться молочнокислі бактерії. Вони перетворюють лактозу на кислоту, яка надає кефіру легкого кислого присмаку. Кефір називають суперфудом. Про це розповідає лікар Олександра Литкіна.

Серед найважливіших переваг кефіру:

1) Збагачення організму важливими мікроелементами. У кефірі багато біологічно активних сполук, які впливають на важливі процеси в організмі. Наприклад, продукт містить близько 30 унікальних видів пробіотиків. Це «корисні бактерії», вони покращують здоров'я кишківника, сприяють нормалізації травлення, підтримують імунітет. У кефірі також міститься багато кальцію, білка, вітамінів С і К, вітамінів групи В, фолієвої кислоти, магнію та фосфору.

2) Антибактеріальний ефект. Ряд пробіотиків у кефірі може захищати організм від інфекцій. Наприклад, Lactobacillus kefiri, який міститься тільки в цьому напої, згідно з дослідженнями, пригнічує зростання шкідливих бактерій Salmonella, H. pylori та кишкової палички.

3) Поліпшення здоров'я кісток. У кефірі є кальцій та вітамін К2. Саме він грає головну роль у виробництві цього мінералу.

4) Поліпшення травлення. Кефір — чудовий пробіотик, який відновлює та підтримує баланс корисних бактерій у кишківнику, тому він допомагає навіть при лікуванні діареї.

5) Зниження симптомів алергії й астми. Дослідження на тваринах показало, що кефір знижує запальні реакції на продукти чи речовини. Для більш точних даних потрібні додаткові дослідження на людях.

Науковці сходяться на думці, що кефір можна пити без істотних обмежень, а ось традиція приймати його на ніч радше невиправдана: у деяких людей він може провокувати рефлюкс (закидання кислоти зі шлунка в стравохід), тому краще пити його не пізніше ніж за дві години до сну. Крім цього, кефір містить вуглеводи, тому тим, хто обмежує їхнє споживання, варто мати це на увазі. Також напій з обережністю повинні вживати люди, які страждають на діабет, оскільки він може впливати на рівень цукру в крові. Важливо: корисні властивості кефіру губляться при термічній обробці, готувати на ньому можна, але слід пам'ятати, що кефір — живий продукт, у духовці корисні мікроби загинуть.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
Пам’ятка археології Взяли під охорону Заповідник
На Закарпатті пам’ятку археології «Стоянка печерна» взяли під особливу охорону
1 хв на прочитанняхвилину тому
Зображення згенероване ШІ
5 велетнів: рослини з найбільшим листям для акценту в квітнику (ФОТО)
1 хв на прочитання44 хвилини тому
Фото: «Здорові люди»
Сезон грилю у розпалі: топ рецептів для відпочинку на природі
10 хв на прочитання4 години тому
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
І ландшафтний дизайн, і користь для здоров’я: ніжна красуня цибуля-шніт та її переваги (ФОТО)
1 хв на прочитання11 годин тому
У Тернопільській області за два роки має запрацювати біоетанольний завод
1 хв на прочитанняВчора
Уже майже століття існує цвинтар військових літаків, де зберігаються тисячі одиниць техніки: ось як він виглядає
3 хв на прочитанняВчора
Пора звільнити морозилку: топ-7 простих рецептів випічки із замороженими ягодами
9 хв на прочитанняВчора
У Мінцифри розповіли, як залишитися на зв’язку під час відключень електроенергії
1 хв на прочитанняВчора