Догори
Дати відгук

Британські медики: третина тих, хто перехворів на COVID-19, повертаються в лікарню, кожен восьмий - вмирає

У багатьох пацієнтів розвиваються проблеми із серцем, діабет і хронічні захворювання печінки та нирок.

2 хв на прочитання20 Січня 2021, 09:23
Поділитись:

Майже третина пацієнтів із COVID-19 повертається в лікарню протягом п'яти місяців, а кожен восьмий — помирає, показало дослідження Лестерського університету та Управління національної статистики (ONS). Подробиці повідомляє The Telegraph.

Спільне дослідження   університету й Управління національної статистики (ONS) показало, що у багатьох людей, які вижили після важкої форми COVID-19, спостерігаються руйнівні та довгострокові наслідки. Наприклад, у багатьох пацієнтів розвиваються проблеми із серцем, діабет і хронічні захворювання печінки та нирок.

Згідно з дослідженням, із 47 780 осіб, виписаних із лікарні під час першої хвилі пандемії коронавірусу, 29,4 % були повторно госпіталізовані протягом 140 днів, а 12,3 % — померли. Поточна точка відліку для реєстрації смертей від коронавірусу — 28 днів після позитивного результату тесту. Це означає, що до статистики смертей від коронавірусу можна включити ще тисячі осіб.

Вчені закликали до термінового спостереження за людьми, виписаними з лікарні. Автор дослідження Камлеш Кхунті, професор кафедри діабету та судинної медицини в Лестерському університеті, заявив: «Це найбільше дослідження людей, виписаних із лікарні після госпіталізації з COVID-19. Після виписки люди йдуть додому, а потім повертаються та вмирають. Майже 30 % пацієнтів були повторно прийняті, а це багато людей. Цифри величезні».

Дослідження показало, що ймовірність повторної госпіталізації та смерті у тих, хто вижив протягом 140 днів була майже в три з половиною рази вище, ніж в інших амбулаторних пацієнтів. Професор Кхунті додав, що його команда була здивована, виявивши, що люди повертаються в лікарні, і у багатьох із них розвинулися проблеми із серцем, нирками та печінкою, а також діабет.

Важливо переконатися, що людям після виписки призначають захисні препарати, такі як статини й аспірин, додав автор дослідження.

«Ми не знаємо, чому люди з COVID-19 починають хворіти на діабет. Можливо, причина в тому, що у пацієнтів інфекція знищила бета-клітини, які виробляють інсулін. В результаті людина захворює діабетом першого типу. Можливо, коронавірус нового типу спричиняє резистентність до інсуліну, і у вас розвивається діабет другого типу... Одне можна сказати напевно — серед видужалих після COVID-19 багато випадків захворювань на діабет» — пояснив професор.

Нагадаємо, що ВООЗ дала прогноз щодо ефекту вакцинації.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Троянди Будуть пишно Цвісти Поради садівництва
Троянди стануть ще красивішими, якщо поруч з ними посадити гарних рослин-сусідів
1 хв на прочитання37 хвилин тому
Реформа Довкілля ЕкоЗагроза Екологічні збитки
ТОП-5 пріоритетів 2024 в сфері довкілля: Реформа Державної екологічної інспекції України
3 хв на прочитання2 години тому
Пам’ятка археології Взяли під охорону Заповідник
На Закарпатті пам’ятку археології «Стоянка печерна» взяли під особливу охорону
1 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенероване ШІ
5 велетнів: рослини з найбільшим листям для акценту в квітнику (ФОТО)
1 хв на прочитання4 години тому
Сезон грилю у розпалі: топ рецептів для відпочинку на природі
10 хв на прочитання8 годин тому
І ландшафтний дизайн, і користь для здоров’я: ніжна красуня цибуля-шніт та її переваги (ФОТО)
1 хв на прочитання15 годин тому
У Тернопільській області за два роки має запрацювати біоетанольний завод
1 хв на прочитанняВчора
Уже майже століття існує цвинтар військових літаків, де зберігаються тисячі одиниць техніки: ось як він виглядає
3 хв на прочитанняВчора