Догори
Дати відгук

Чому батарейки не можна викидати у смітник?

1 хв на прочитання24 Листопада 2023, 20:37 5874
Поділитись:

Один елемент живлення розкладається 100 років і здатний забруднити 20 м² землі або 400 л води. Водночас 80 % маси батарейок — це карбон, марганець, цинк, графіт, які можна повторно використовувати.

У наших смітниках батарейки займають всього 0,25 %, але на них припадає 50 % всіх токсичних речовин. Це свинець, кадмій, нікель, ртуть тощо. Якщо навіть одна маленька батарейка (наприклад, у формі таблетки) потрапить до організму, вона може вбити людину за лічені хвилини.

Потрапляючи на сміттєзвалища, елементи живлення, розкладаючись, так само отруюють повітря і все живе навколо. Тому використані батарейки необхідно здавати у відповідні пункти прийому на утилізацію.

Увага, міф: твердження про те, що в Україні після збору батарейки все одно потрапляють на сміттєві полігони, не відповідає дійсності. Переважна більшість великих торгових мереж, що займаються збором, мають відповідні партнерства з громадськими організаціями, які суворо контролюють процес (наприклад, «Батарейки, здавайтеся!»).

Елементи живлення вивозять на переробку за кордон. Зазвичай це Румунія чи Польща. На жаль, спроби запустити подібні підприємства в Україні поки що виявилися невдалими.

Сподіваюсь, на відміну від батарейок, у вас завжди вистачатиме енергії на корисні справи. Зокрема не викидати у смітник використаний елемент живлення, а відкласти в коробочку, щоб при нагоді відвезти її до найближчого пункту прийому.